Citat:
Ursprungligen postat av
slipperyslope
Fruktansvärt brott i Australien. Dock måste man i diskussionen hålla proportionaliteten och sätta dessa mord i relation till de mord där Israel systematiskt dödar barn, kvinnor och äldre i en helt annan skala och omfattning. Bara antalet dödade barn är ju en faktor 2 000 gånger värre.
Det som skrämmer mig är när vi värderar dessa liv högre än de barn i Gaza som lemlästas och förvägras mat och vatten av Israel.
Hur korkad får man va som tar hamas i försvar . Åk ner till gasa så Israel får göra sitt.
Hamas har inte dödat barn tagit barn som gisslan? Hamas extrema övertramp till attack fick bägaren att rinna över för den israeliska regering. År av terroristattacker i dess ”små former” till större
Sen att hamas inte vågar stå upp och tar skydd bakom kvinnor och barn.
Israel har allt mitt stöd , varenda människa på hamas territorium ska utplånas
Flyr dom ej så stödjer dom , så hej då säger jag.
Är detta en värld minna barn ska växa upp i, snart så kommer jag börja sanera bort folk som stödjer dessa i vårt land.
Här kommer en lite hint om mig
Inte mina ord, kommer från mina vänner 😆
Blir xxx arg så springer man, springa helst innan xxx blir arg. Fullborda psykopat vill du inte stå kvar vid.
Eller som psykologen på mönstringen sa
- Tror du kommer låta dina befäl krypa framför dig efter du har skjutit ihjäl de andra .
Men hallå 🤣