Citat:
Ursprungligen postat av
Deimos01
Eftersom de tycker att står du misstänkt/anklagad för brott, då är det okej att hata och dreva emot en person.
Står någon misstänkt/anklagad för brott, eller vägrar berätta sanningen, då är det enligt dessa människor fritt fram att förtala, trakassera, åka hem till personen och terrorisera personen i syfte att få dessa människor att fly landet.
Dessa människor som tänker så och står bakom Anjo är dock riktigt sjuka i huvudet.
Tycker det är lite underligt att Anjo inte gräver i allt som hans vän pysslar med, denne har ju snart brutit mot varenda lag/regel som gäller nu.
Förstår att alla reagerade på det samtal som Julia lämnade ut, men så jävla töntigt att det skulle tas offentligt och varför dröjde Julia med att visa detta, helt ofattbart. Gjordes ens en anmälan eller var det bara skitprat från Anjo, Joakim, Julia och alla andra inblandade.
När detta med barnet hade retts ut, så hade allt kunnat få ett stopp men det gjorde det inte. Så många som möjligt kring paret skulle göras klandervärda och hängas ut.
I och med att drevet aldrig tog slut så är det väldigt troligt att Anjo har använt sin kanal så att Joakim kunde få utlopp för sitt personliga och sjukliga begär av hämd.