Citat:
Ursprungligen postat av
Motvillig1.2
Läget är för övrigt perfekt för en sån där home invasion som de hade i Clockwork Orange. Ensligt och bra.
Googlade lite. Huset har varit med i något som heter Husdrömmar vilket verkar vara någon sorts hemma hos-program. Ägs av folk med polskklingande namn.
Aha, har det varit med i Husdrömmar? Jag kollar inte på sånt så jag hade ingen aning. Det var ju lite tråkigt, då är det känt. Jag skulle aldrig vilja bo i ett hus som drar till sig en massa nyfikna.
Citat:
Ursprungligen postat av
Trixton
Oj, ja det var ju verkligen speciellt. Jag ser att det finns en "request a tour"-knapp på mäklarens sida. Jag undrar hur många nyfikna personer det finns som vill se huset bara för att Lynch har bott där, och hur mäklaren sorterar bort dessa till förmån för seriösa spekulanter.
Jag förstår dem, jag hade gärna också gått runt och kollat där... Jag är inget större fan av Lynch filmer själv, men huset var väldigt coolt.