Citat:
Ursprungligen postat av
Cha-Cha-Boys
De kommer inte kunna ha en fungerande relation för barnet och pappan om inte Linnea låter Julia vara i närheten. Hon borde även sluta svartmåla mamman till hennes mans barn, så kommer det säkert gå mycket bättre att ha en fungerande relation för pappan.
Du verkar nära Linnea? Personligt? Är det såhär det snackas om mamman där? Då får man hoppas det inte har snackats så kring barnet.
Cherry picker bing bong.
Börja inte ens utan att först tala om alla osanningar den där Julia har farit med om Linnea, alla gånger hon ljugit om att Chrippa varit otrogen, alla rykten hon startat om Linnea och familen Lundström
innan Linnea fick nog. Varje lajv finns sparad och ifall socialen tror att Linnea svartmålar Julia har dom många timmar förtal på lajv att se igenom. Jocke och Julia verkar njuta i fulla drag av umgängessabotaget och lögnerna och den dom skadar mest är en liten flicka som kallas Lillen och behöver både sin pappa och Linnea i sitt liv.
Linnea är inte problemet. Problemet i detta är att Jullan med stöd av Jocke tvingar bort Lillen från sin pappa med tvång när inte falskanmälningar och förtal får socialen på deras sida.