Citat:
Ursprungligen postat av
KusinHistamin
Diskuteras mannen i vitt som står bakom Kirk på videon och tycks göra ett tecken sekunden innan Kirk skjuts i den här tråden eller ska man ta det i konspirationsforumet?
Allt sånt där är garanterat bullshit. Det är många personer runtomkring på sånna här event och alla gör ju någonting som kan tolkas som olika tecken.
Tror det är mycket enkelt. Mördaren är en av alla psyksjuka, förvirrade, radikaliserade och hjärntvättade vänsterungdomar som bara bestämt sig att göra det efter att ha blir kränkt av ord.
Evolutionen brukade ta hand om sånna här människor, men dagens skyddsnät hindrar det tyvärr. Var man illojal mot gruppen, bedrev självhat, var psykiskt instabil, hatisk och avundsjuk, försöker förändra alla normer osv så blev man ihjälslagen med en stor sten direkt, om man ens kom så långt. Idag lever de ibland oss och en del är t.o.m. journalister och lärare åt våra barn.
Frågan är om man måste komma på ett smidigt sätt att lösa det i framtiden. För det skadar alla i samhället. Alla andra kraftsamlar, samlar ihop dem och vrider på gaskranen. Typ. Ingen skulle sakna dem och västvärlden skulle bli både tryggare, lugnare och bättre. Inte minst mer produktiv.