Citat:
Ursprungligen postat av
TotaltOK
Just såhär är det troligen. Exet är inte vilket som helst ex utan Den Stora Kärleken i killens liv. Du skulle förstå om du själv upplevt det. Exet kanske eller kanske inte förtjänar det rent objektivt eller så är det annat som gör att de två inte är lyckliga i alla sina dar.
Du TS är i rollen rebound eller kanske mellanprassel. Det är en jobbig och förvirrande situation för dig. Kanske ska du låta honom krisa vidare tsv men det KAN ändå bli bra nån gång sen mellan dig och killen om han kommer ut på andra sidan lite klokare. Det är ändå en fin sak att han har förmågan att verkligen älska. Alla har inte det
Ja, så skulle det ju kunna vara. Finns det en person man haft i sitt liv som ingen annan kan mäta sig med och man har starka band till, hur fina de än är, så skulle de flesta nog göra som han.
Däremot tycker jag inte TS ska hoppas på eller gå in i en återförening. Hans ex skulle förmodligen finnas kvar i hennes medvetande konstant.