Citat:
Ursprungligen postat av
Leif-o-billy
Som antagligen kommer att slå tillbaka mot henne i förhållande till honom för han skiter i om hon försöker att visa sig som en powergirl. Hon har egentligen redan gett honom övertaget genom att försöka få rätten att förstå hur rädd hon är för honom. Vi får väl se hur det slutar men jag skulle vara orolig om jag var henne
Med tanke på all den mediala exponering detta fått, så har han nog viss svårighet att närma sig Bianca på liknande vis, framledes. Omgivningen har nog koll på den här skeva individen, och skulle han visa sig i Biancas närhet igen, kan det hända att han "åker på däng".
Biancas grannar är nog inte roade av att ha en psykopat rännandes vid sin port. Likaså cafeer, restauranger o dylikt. Han får nog leta äpplen och apelsinklyftor som ser ut som smajlisar i Amsterdam, tycker jag. (Han hade ju ärenden dit, enligt honom själv.)
Egen erfarenhet av psykopater, är att de faktiskt är jävligt rädda för att själva åka på stryk, som det så tjusigt heter. Blev förvånad när jag upptäckte det. Individer utan förmåga till empati och känsla för regler, som har lögnen som livsluft, som skulle kliva över en döende människa och bli förbannad för att skorna blev blodiga. Att riskera att få en riktig, jävla lavett så huvudet ramlar av...oj. Som sagt...ytterst förvånande.
Men visst...han är kränkt. Och med en hjärna som närmast kan beskrivas som tillhörig en reptil. Only time will tell...