Citat:
Ursprungligen postat av
ebeneezer22
De jag, som du säger:” kastar pajer på” är användare som jag inte tycker bidra med någonting överhuvudtaget samt potentiellt riskerar att hämma trådens dynamik/försöka sabotera tråden kanske🤔
Jag efterlyser användare som kan bidra med nånting förstår du uggla.
Om jag pratar om B.W o P.U enbart, som du oxå poängterar, är det kanske för jag misstänker att de är inblandade!
Jag byter inte misstänkta gärningspersoner som underkläder. Jag är av min bestämda uppfattning kring det helt enkelt! Sen kan du fortsätta kring K.M, brovittne, danskar, vittnet Hanna eller vad hon hette som dessutom hade helt felaktiga uppgifter etc.etc!
Tänk till lite nu och skriv ordentliga inlägg tack!
Inga personangrepp mot andra användare.
Du ber Ugglan utveckla ditt eviga papegojjatjatade spår(som inte är något
spår alls) för du själv kan inte detta.
Ingen kan detta kan jag säga. Du tycker det är en
styrka med detta enfaldiga tunnelseende du har med dessa två...Det är så dumt så klockorna stannar. Det innebär endast att du inte har utvecklats ett endaste dugg och bekvämt parkerat och ej vågat eller orkat ifrågasätta din teori på något sätt alls. Du verkar vara närmast religiöst övertygad likt en hjärntvättad sektmedlem att det bara
skall vara dessa två och passar inte vittnen in till dessa två som GM så stryks de direkt. Inte sant ? Jo, det är sant. Jag vet.
Först lösningen sedan kan det
andra lösas senare...
Ta bort allt krångel som komplicerar saker i onödan och kan ställa till det. 1. KM , självklart bort ur bild tack. 2. Likaså brovittnet självklart. Helt fel. 3. Vittnet "Hanna" också värdelöst. 4. Lockerudsvittnet...vadå ???. Ett blankt papper tack, skall det vara så man SJÄLV kan konstruera verkligheten
helt på egen hand. 5. Trankärrsvittnena ...Hallå, NEJ för helvete, vad skulle BW och PU för anledning att åka ner dit för. Helt bort och irrelevant.
Nu har du lite tips och "dynamik" som du eftersökte. En sista sak är hur vi skall tänka ifall varken BW eller PUs DNA finns på skorna om det skulle mot förmodan vara så att KF får tummen ur att ändå få för sig att göra något med fallet. Handskar , självklart. Då hade den av dem handskar på sig som slängde ut skorna. Jepp.
Ingenting är omöjligt och med lite vilja går allt!