Citat:
Ursprungligen postat av
PeterPelikan66
Något som triggar våld är ju droger.
Något som triggar våld är när tryggheten på något vis riskeras för framtiden?
Varför verkar deras planer som influensers ha upphört?
Varför gifte de sig så snabbt att hennes familj inte kunde vara med?
Varför ändrade BO sin adress dagen efter vigseln? Varför känns detta ha skett snabbt att det upplevs oplanerat?
Jag tror att MGM var med på foton från februari i Indien? Varför gifte de sig inte där när de var där? Varför vänta tills de kom till Sverige? Tänker då på på att hennes familj verkar vilja fira stort och många flickors dröm om stora bröllop?
Kan en vigsel i Indien vara krånglig för en svensk som är bosatt i Sverige? Eller för långa köer i Indien som de inte kunde vänta på? Eller ville de gifta sig i Sverige för att MGK ville flytta till Sverige? Frågan kvarstår varför hennes familj inte var med på vigseln? Och vad kan sen hindrat henne från att få stanna trots att de nu var gifta? Man får väl liksom inte stanna i Sverige bara för att man gift sig med en svensk?
Var MGK tvungen att resa tillbaka till Indien och hon inte vågade av någon anledning? Och därför inlägg upphörde och vigseln blev av utan hennes familj?
Många frågor men inga svar?
Allt är bara spekulationer och ingen fakta!