Citat:
Ursprungligen postat av
Goldentie
Då Anjo sa att människor med funktionshinder inte skulle vara på sociala medier? WTF
Det är väl 13-årsgräns?
Samtidigt ska en naiv 17-åring bestämma allt i sitt liv.
Hade jag gjort som jag ville när jag var 17 hade jag förmodligen varit ett arbetslöst vitt slödder full med osmakliga tatueringar, det jag höll på med i början av 20-årsåldern finns kvar på internet och jag skulle göra allt för att radera det nu. Min hjärna var inte utvecklad nog och jag var inte tillräckligt erfaren för att inse konsekvenserna av att beblanda mig den sortens människor.
Förstår han inte bättre än att en 17-årings hjärna inte är fullt utvecklad? När får tvillingarna tatuera sig och sova hos dubbelt så gamla män? 15? I don’t think so.
Niklas är en väldigt sund man, som krigar för och bryr sig om sitt barns framtid. Föräldrar som låter sina barn förknippas med Anjo är vitt slödder.