Citat:
Ursprungligen postat av
N.Armstark
Enligt MånsPetter blev kokainet en normal del av turnélivet. Att han som bandets frontfigur enbart skulle ha låtit sig bjudas på kokain är givetvis antingen en lögn eller ett tecken på att han är sjukt snål. Jag tror att han kommer att få lägga alla kort på bordet innan den här stormen är över.
Om Ciaras anmälan om misshandel går till rättegång så kommer vi att få höra betydligt mer om droger och deras betydelse i allt som hänt. Att det var en extremt speedad MånsPetter som uppträdde i Mello är uppenbart. Om det var i den turbulensen som incidenten med dragkamp om ziplockpåsen och knuffen inträffade så är det förmodligen sant.
Tänker på den här scenen i nån media där MP ska vara låtsasarg på KAJ när han sparkar på en papperskorg en parodi. Men det blev en parodi på parodin. I efterhand så är det ju damage control ifrån hans media team.
Citat:
På frågan om vad som hände bakom kulisserna svarade Måns.
– Jag var vansinnig att de skulle hålla mig kvar i Green room. Jag bara ville gå tillbaka till mitt team och snacka, skratta och dricka whiskey.
https://nyheter24.se/noje/kultur/138...pa-lite-grejer
Han glömde nått efter whiskeyn tror jag.
Vilka är övriga medberoende i hans team tro, förutom bandet?
Är det så det ser ut nu i svenskt artistliv?