Citat:
Ursprungligen postat av
Dopy
Du har ju skrivit det flera gånger. Du tjatar ju om hur dålig Jonnas sjukhus är, och hur Jocke måste flytta henne till Karolinska annars kommer hon dö. Vilken tur du hade fel.
Man kan se att inlägget inte är redigerat, så jag kan inte ha skrivit att du är ett fan och redigerat, eftersom det syns om man redigerar inlägg.
Men inlägget under det inlägget skriver jag dock till en annan användare (inte dig) att den personen är ett fan, och det är pga att den användaren sa att dem inte var ett fan. Så jag skrev det av en anledning.
Kan du hänvisa till inlägget där du bad mig kolla din historik? Eftersom du aldrig skrivit det till mig.
Det kan jag
här
(FB) Skvaller om Joakim "Jockiboi" Lundell (f.d. Berg)
Sedan kan vi ta detta med öppen och sluten vård ..
Nu vet jag inte om jag har rätt här men..
Du skrev detta
Jonna går under
Slutenvård = är vård där patienten är inneliggande på en sjukvårdsavdelning.
Akutmottagningar är både en del av öppenvård och
slutenvård. Det innebär att patienter kan både lämnas för observation eller behandling inom öppenvård, men även skrivas in för slutenvård om deras tillstånd kräver det
Och jag skrev
patienten har rätt att välja utförare av offentligt finansierad öppenvård inklusive listning på vårdcentral,
närakuter och akutmottagningar,
Vilket då måste innebära även
slutenvård?
Eller?
Tillägg
Och som du ser så skriver jag inte att bara karolinska kan rädda Jonna.
Jag skriver att dom inte kan vända sig dit