Citat:
Ursprungligen postat av
BästeHrMongolid
Dan O'Dowd är i farten och ljuger ihop att det är FSD, fastän det är obekräftat. Självklart så tycker de som hatar Tesla (because reasons) att han är en tillförlitlig källa, fastän han har egna intressen som står i konflikt till FSD. Det demonstrerar bara ännu en gång hur de som har något emot Elon inte bryr sig om vad som är sant eller inte. Politiska aktivister som ligger och slammar i vänster-träsket brukar sällan göra det.
Håller med om att det är relativt orimlig i just detta scenario att det skulle vara FSD.
Är det på det viset så skulle det vara en kurspåverkande händelse just eftersom det är så out of the blue.
Eftersom filmen varit online i 18 timmar men vi inte har någon mer info om pågående utredningar och liknande så gissar jag att halva finans-gräv världen redan letat men inte hittat någonting mer om detta.
Bryr mig inte om vad någon säger på twitter och reddit. Allt är brus, oavsett hater eller lover, men just nu 95/5 till fördel Tesla i snabb viktning av befintlig info.