2025-05-09, 22:28
  #901
Medlem
Censeres avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kevinkimraymond93
Vem är den avlidna kvinnan?

Det framgår flertal ggr i tråden. Läs
Citera
2025-05-09, 22:29
  #902
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av SynonymQ
GM’s mamma har för 3 minuter sedan lagt ut en story på sin Facebook där hon är på fest utomlands. Har inte nyheten nått henne än? Känns orimligt.
Jodå. Mamman vet om det, hon är rätt knäckt.
Citera
2025-05-09, 22:30
  #903
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Rebberebell
Jodå. Mamman vet om det, hon är rätt knäckt.

Du verkar ha insyn, så är mamman verkligen på fest ikväll eller är videon från annat tillfälle?
Citera
2025-05-09, 22:31
  #904
Medlem
Censeres avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Silltunna
Kan man få en sammanfattning för att slippa läsa 900 inlägg?

En kränkt man har dödat en f.d flickvän i Våsterås, samt skadat en annan samt sig själv? Är detta korrekt uppfattat?

Varför sådan hysteri kring just detta, folk blir ju mördade i Sverige varje dag?

Kolla #846
Citera
2025-05-09, 22:32
  #905
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av HomoDeus
Du är en nolla. Och du förstår inte hur Henrik kommer att må när han vaknar ur sin psykos och förstår att han haft ihjäl den person som betyder mycket, och sårat sina barn och sitt ex för livet. Fängelset kommer han att skita i, det blir det minsta av hans lidande. OM det nu var en psykos.

Men detta är way över vad du har förstånd att begripa, för du är totalt insnöad på de som är direkt skadade av våldet. Du förstår inte att Henrik kommer lida otroligt mycket mer än flickvännen som dog. Och att det var ofrivilligt om det var en psykos. Utgår från att du är ett barn.

Så när Henkes empatiska förmåga vaknar till liv efter att den har snoozat klart i nån timma, och när Henke sen kommer till insikt över sitt agerande och blir ledsen och ångrar sig djupt och fäller tår.

Är det då de Henkes offer vaknar till liv igen? Är det då offrets nära, kära och bekanta får glädje igen?

Det är sådana som du som har öppnat upp det samhälle vi har idag.

"Det är så synd om den som mördat.. Varför har den mördat? Varför?". Pajas du är.
Citera
2025-05-09, 22:33
  #906
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av HomoDeus
Kollar man hans facebook så verkade han väldigt fäst vid sina barn.

Ja, och alla vet ju att allt som läggs upp på sociala medier är den mest äkta och nyanserade bilden.
Citera
2025-05-09, 22:35
  #907
Medlem
anwe8s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av HomoDeus
Kollar man hans facebook så verkade han väldigt fäst vid sina barn.

Ruby Franke verkade också väldigt fäst vid sina barn.
Citera
2025-05-09, 22:39
  #908
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av CalzoneItalia
Nej det har väl inte hon med att göra ?

Men jag har svårt att fatta varför han sköt ihjäl sin nya flickvän .


Men helvete va dryg du är!! Det är väl ingen som vet varför förutom gärningsmannen själv ellerhur???
Citera
2025-05-09, 22:41
  #909
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Fotbollen2424
Gm ska ha blivit av med vårdnaden om sina barn igår 8/5-25. Läste jag på facebook.

Oj, det kan ju absolut vara en trigger..

De senaste åren har det blivit svårare att förlora vårdnaden, finns det ingen allvarligt problem hos ena vårdnadshavaren brukar utgångspunkten att det ska fortsätta vara gemensam vårdnad. Om uppgiften stämmer, och ifall det beror på något rejält (missbruk/allvarlig psykisk ohälsa etc.) hos pappan kanske nya flickvännen antingen fått nog eller varit orolig över att det kan spilla över på hennes barn och gjort slut?
Citera
2025-05-09, 22:41
  #910
Medlem
Det kan ju oxå vara så att han kommer hem och försöker ta livet av sig och hon försöker stoppa honom.. och det blir någon slags kamp.. och hon dödas ”av misstag”.. hoppas det går att få mer svar längre fram..

Citat:
Ursprungligen postat av moshes
Du kan ju ha rätt- mördaren avslöjade sin egen skröplighet framför offrets ögon- och sedan klarade han inte
av att ha avslöjat sin egen skröplighet.
Det är precis i sådana ögonblick det blir farligt för kvinnan att vara fysiskt nära en sådan man.
Citera
2025-05-09, 22:41
  #911
Avstängd
CalzoneItalias avatar
Citat:
Ursprungligen postat av sockertuppen
Men helvete va dryg du är!! Det är väl ingen som vet varför förutom gärningsmannen själv ellerhur???

Nej såklart inte han kanske fick en psykos ala fänrik Flink. Han kanske inte ens visste vad han gjorde
Citera
2025-05-09, 22:42
  #912
Medlem
Muslimfittas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av CalzoneItalia
Undra vad mamman tycker om att ha fött en mördare ? Hon måste ju må dåligt nu

Undrar vad kvinnorna gjorde för att skapa en mördare? De måste må dåligt nu.

Edit: Jaså, hon använde statliga myndigheter och polis för att klippa banden barnen har med honom. Inget bra beslut visar det sig.

Edit: Facebooksidorna är nedplockade?
__________________
Senast redigerad av Muslimfitta 2025-05-09 kl. 22:54.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in