Citat:
Ursprungligen postat av
Dopy
Nej, jag är övertygad om att chrippa är skyldig till det han gjort, men det gör det inte okey att ljuga och påstå att han är skyldig till saker som det inte finns bevis för.
Han kommer åka i fängelse för eko brott.
Varför är det då viktigt för er att han måste vara skyldig till stämpling när det inte finns bevis för det enligt polisen?
Varför är det så viktigt för er att utredningarna lades ner pga åtalsunderlåtelse trots att chrippa nu bevisat att flera blivit nedlagda pga brist på bevis?
Ta reda på vad han skrivit. Återkom sen.
Vad som är nedlagt är historia, glöm det. Oavsett hur det blev nedlagt,
ointressant. Sluta tjata.
Inväntar tills du återkommer när du vet vad han skrivit så kan vi få höra vad du tycker om det. Och så får vi se vad som händer imorgon.
Citat:
Ursprungligen postat av
Pallal
Varför ska han låsas in för skattefusk och varför ska Linnea resa till Skåne?
Tycker du att lagen ska vara lika för alla?
Tycker du att mytomanen och rättshaveristen Stalkerböi ska låsas in?
Han är objektivt sett vad du precis skrev att du avskyr med Chrippa. Jocke är ”en otroligt stor idiot, ointelligent, obildad, ocharmig och osmart. Lägg till narcissist, otrevlig och osäker.”
Jocke, Jocke, Jocke, han lever gratis i din hjärna.