Citat:
Ursprungligen postat av
akutaccent
Filippa har arbetat på TV4 sedan 2023. Vad har denna individ sysslat med innan? Var Filippa transperson tidigt i sitt liv? Vad tycker ni om Filippa?
Det gick falska rykten om att Filippa skulle vara Linus från Lilla Aktuellt ett tag.
Det tog väl två sekunder innan man insåg det var en man bakom allt. Jag vet inte vad hen titulerar sig som, men tydligen ska man låtsas som det regnar och köpa läget. Trump hade gråtit sig till sömns.
Med det sagt så är det en jäkla bra journalist. Det blir lite trist bara att hennes uppenbarelse tar över intresset från vad hon faktiskt säger. Jag vet inte hur transor tänker, eller om hon ens är en. Men antingen får man väl ta steget fullt ut och bli kvinna på riktigt, eller så kan hon lajva kvinna på fritiden. Tycker man ska få göra precis vad man vill, så länge det inte stör någon annan. Men nu gör det ju just det, stör en annan.