Citat:
	
		
			
			
				 Ursprungligen postat av 
Generalandersson
			 
			
Nej, det är fullt möjligt att veta 

 Eftersom att Kina-viruset var i staterna i flera månader innan man ens visste att det var ett virus, och man hade ingen aning om vad det faktiskt var. En pandemi, med ett okänt virus, hade varit döden till varje president.
Men Trump hade lätt vunnit över Biden i 2020 om det inte var för covid.
 
		
	 
 
Flera månader innan, alltså hösten 2019? Det tror jag inte, men det har inget med denna forumdel att göra. 
Om inte om hade varit. Vem vet hur världen hade sett ut om inte Vasa sjunkit, om Ludvig XVI lyckats fly franska revolutionen, eller om Lincoln inte mördats, eller om covid inte kommit.
Det vi vet är att covid kom när Trump var president, att han därigenom drabbades av en kris, vilket de flesta presidenter gör på något sätt, att han hanterade krisen uselt, och att han förlorade valet.
Och att han denna gång skapat en kris helt på egen hand.