Citat:
Ursprungligen postat av
Goldentie
Kollar på Lyxfällan vilket inte tillhör vanligheterna, men när det handlar om Anjo och Lisen blev det lockande. Hur fan tänker dom? När dom skall sälja soffan dom fått av Lisens föräldrar gnäller hon att det tillhör inte hennes kultur att ta emot gåvor för att sälja dom. Men Lisen, vad säger DIN kultur om skulder av den storleken när man har barn? Anjo har gapat om Chrippas skulder och så får man se det här?
Har hon ens haft ett jobb sedan lyxfällan? Har hon någonsin haft ett jobb? Hon verkar ju vara en kvinnlig version av Rask.
Dom verkar ju inte gjort några större förändringar efter programmet, dom sitter fortfarande hemma och spenderar pengar på en massa onödig skit.
Skulle ha sån sjuk pengastress i deras situation, är så tacksam att man har jobb och stabil ekonomi, förstår inte hur folk kan prioritera för att leva sådär, wt deluxe
Dags att ringa Mange igen