Citat:
Ursprungligen postat av
yougotvaxxed
vad fan alltså. har vi en digital nationalromantiker här? är flashback din fosterjord?
jaha och du kallar andra för påverkansagenter medan du själv sitter här och sprider renodlad hatpropaganda. blir väl så när putin bad biden good.
skillnaden mellan trump och dig är att han åtminstone har en egen hjärna.
Jag tror att du bör läsa på lite mer, nationalromantiker är ett ursprung från relation mellan Sverige och Norge.
Att jag gillar fb har inget med nationalromantik att göra och inte med det digitala att göra
Idag är det 3 årsdagen för Rysslands kriminella angrepp mot Ukraina.
Ukraina har inte utmanat Ryssland till att de skulle bli angripna.
Trumps uttalande att det är Ukrainas fel att de blir attackerade av ett fegt och underutvecklat folk så kallade Ryssar är skrattretande.
Ryssland och det tidigare kallat Sovjetunionen och i nutid Ryssland igen har historiskt spridit lögner för att försvara sina fega angrepp mot fredliga länder i sin närhet.
Ta tex Finland!
Du skrivit:
"jaha och du kallar andra för påverkansagenter medan du själv sitter här och sprider renodlad hatpropaganda. blir väl så när putin bad biden good."
Ni bör se över era översättningar så att man förstår vad du skriver och läsa på lite historia
Som idioten Trump skulle säga
YOU ARE FIERED!