Citat:
Ursprungligen postat av
Snyggast.i.Speedo
Diktatur som varnar för resor till friheten. Clowneri på högsta nivå.
En kriminell gangsterregim som varnar sina medborgare för utlandsresor pga risken för arrestering. Verkar som de helt tappat greppet. Vi bevittnar sönderfallet och kollapsen i detta nu. Otroligt fascinerande att bevittna rysslands kollaps i realtid. KGB-Putin har inte många månader kvar som tyrann över dassriket.
Ja. Det är verkligen som att bevittna en krasch mot en bergsvägg i slow motion.
Alla vet vad som ska eller kommer att hända. Alla fattar vad slutresultatet blir.
Alla har full koll. Ändå är det på något sätt perverst underhållande att se hur ryzzhelvetet trasas sönder, hur fronten först skrynklas ihop, innan hela säkerhetsburen åker in i den stenhårda graniten. hur mänsklig kropp, skelett, kött, hjärnsubstans liksom smaskar in i det som är kvar av fronten, hur efterföljande kroppar, bakaxel, kardan, studsar upp en halvmeter innan de accelererar in i det som eventuellt återstår av de piss-ryzzka kropparna.
Och hur hela bilen sen börjar brinna, hur olja, bensin, passagerarnas 400 liter med vodka, tar eld och bränner sönder piss-ryzzarna till oigenkännliga sängrökare.
Underbart!