Citat:
Ursprungligen postat av
Jenny9
Som sagt, det var korkat att rösta på Trump. Resten har du själv hittat på.
Varför försöker du ljuga om vad du skrev? Helt meningslöst.
Citat:
Ursprungligen postat av
Jenny9
Nej de är korkade pick-me:s som kommer fatta alldeles försent vad de röstade på.
Okej. Så du tycker att (vita)kvinnor är korkade, förstår inte sitt eget bästa och gör allt för manlig uppmärksamhet. Fick du lära dig det narrativet på feminismens högskola?
Citat:
Ursprungligen postat av
Jenny9
Det var helt klart bland unga män han fick sitt största stöd. Varav många av dem troligen spyr ur sig "your body, my choice" på nätet nu.
Med tanke på reaktionen hos alla hysteriska 4B-feminister på dängan "Your body, my choice" får man hoppas att någon säger åt Trump att tweeta ut det också. Underhållningen om Trump hade sagt det hade varit guld.
Det är för övrigt dag sju av er sexstrejk och än så länge verkar effekten ha varit helt obefintlig förutom att feministerna skämde ut sig igen och blev hela världens skrattobjekt för en dag.
Citat:
Ursprungligen postat av
Jenny9
Nej jag ställer mig inte på de svartas sida, jag tyckte bara det var komiskt att du kallade 39% vita män, 78% svarta män och 53% latino män för en "vänsterliberal" minoritet.
Du verkar ha svårt att förstå vad orden minoritet och majoritet betyder.
Citat:
Ursprungligen postat av
Jenny9
Med tanke på att det var Hilary Clinton han ställde upp mot förra gången så får man ju ändå vara glad att han vann då. Han fick ju ändå inte igenom så mycket av sin politik då mer än att sänka skatterna för de rikaste och riva ner stora delar av "Obamacare"
Han var ju omgiven av kompletta imbeciller och dårar som försökte stoppa allt han gjorde förra gången(samma typer av människor du gillar). Denna gången har han bättre folk runt sig och han kontrollerar senaten och representanthuset. Det finns egentligen ingenting som stoppar honom från att driva igenom hela Project 2025.
Men visst, han är ju politiker och politiker är lögnaktiga avskum så visst finns det en risk att han inte gör det han lovat. Oavsett vilket, så är han ett bättre alternativ än vad Kamala hade varit. Vill man ha massinvandring, öppna gränser, globalism, HBTQ-dekadens, feminism, kriminalitet, usel ekonomi, höga energipriser, censur, allmän woke galenskap och annat trams så förstår jag att man föredrar Kamala som du gör.