Citat:
Ursprungligen postat av
MOPspanaren
Tack! Den lilla notisen hade gått mig förbi. Längst ned på sid 8. Där hade man dock ingen bild på honom, som i Aftonbladet.
Nej, men vad vet man om andra versioner av artikeln. Ett intervjuobjekt har heller inget inflytande över tidningens bildsättning. Apropå den märkliga idén att GM-SE hade för avsikt att ”röja” sitt utseende genom att figurera i SvD.
Citat:
Funderar på om det är något vittne som verkligen beskriver honom som "Grandman".
Det är av allt att döma inte Mårtens "Grandman" då Lundberg endast såg paret Palme innan föreställningen.
Jag kan bara påminna mig den ”mansperson” som ska vankat av och an utanför Grand en längre stund före eller under föreställningen. SvD 2/3.
DL kontaktar PU på tisdagen. Då borde de uppgifter han reagerar på ha publicerats den dagen eller möjligen dagen före.
Man kan kanske tänka sig att den här tjänstemannen ganska villigt lät sig pekas ut av medieuppgifter.