Citat:
Ursprungligen postat av
medea1
Det vet såklart inte jag. Tar för givet att de inte tänker att de ska ersätta rättsstaten på ngt vis.
Antar att de trodde att det skulle räckt med väldigt mycket färre gäddor o att media skulle ta rygg o debatten kring utsatta barn skulle satts igång på ett annat sätt.
Säger i intervjuer att de är en föränderlig organisation. Vet som sagt inte, men måste vara sjukt trist o enformigt att fånga gäddor, o gissar att de hellre vill hjälpa utsatta i framtiden.
Nej du, Dumplingarna kan inte leva utan att fånga gäddor. Det har blivit ett beroende för dom så man kan tumma lite på kvaliten. Det är därför vi blir serverade lite gott och blandat men man tröttnar aldrig. 450+ gäddor men man vill bara ha mer.
Det är väldigt många som får abstinens när Dumpen inte hängt ut en ny gädda på typ fyra dagar så Sara har ett stort ansvar i att leverera till svenska folket. Folk betalar faktiskt.
Nån som jag verkligen respekterar är hon Anneli. För sig otroligt bra och överlåter skitgörat på Putte och Sara.
Tror det är hon som styr från baksätet.