Citat:
Ursprungligen postat av
Lilleduu
Prinsessan hahaha va?
Hon blev inte snuvad på en förlovning det var något som sades för att låta trovärdig när han kom krypandes tillbaka. (Tror jag) Hon borde varit förlovad för länge sedan om det varit intressant för Chrippa.
Jag är övertygad om att svaren på alla frågorna är enklare än man tror. Härvan växte av sig själv på grund av all uppmärksamhet den fick.
En sak är säker och det är att alla inblandade har jobbat stenhårt för att få bort Linnea. Sen är frågan vem som vinner mest på att hon försvinner och hur långt är man beredd att gå.
Det intressanta är ju varför kontona inte kom tillbaka. Jullan och Jokki jobbade ju hårt på det. Jokki höll i taktpinnen och sålde Julias lögner till Anjo och tillsammans svävade de runt i lögnernas rike. Allt för att få vara en del av det vinnande ”teamet” tjäna smutsiga pengar och få sin vilja igenom.
Hade jag varit Chrille så hade jag hållit mig så långt ifrån Jupiter som bara är möjligt hon är inte frisk. Hon behöver skaffa jobb och bostad och lägga ner sin tid på att skapa en relation med sin dotter. Inte hänga med dömda våldsmän och skämma ut sig på sociala medier.
Pojkarna Anjo och Jokki som härjar runt på nätet borde fråntas sin rätt att uttrycka sig på nätet överhuvudtaget. Det är deras kanaler som borde försvinna. De är smutsiga och har kommit undan med sina förehavanden alldeles för lätt. Chrille må ha tagit många felaktiga beslut men det är inte deras sak att sköta. Jocke väljer Anjo före sin bror och att Jocke inte skäms över det är en gåta.
Juste, hade inte de förlovat sig för x antal år sedan någonstans i Spanien? Kan ha hört fel där.
Uppmärksamheten kom när det började delas prints på diverse saker från surfplattan. Jullan hade tillgång till den och skicka till Cluee snabbt som ögat.
Redan då började det ifrågasättas varför hon ens tyckte sig ha en del i det hela.
Polarna Gustav var inte sen på bollen och delade både ett och annat.
Han vill gärna att gamla pojkvänner skulle höra av sig till honom med sina historier.
Han delade.även friskt med sig vad som försiggick kring lägenheten med att L skulle få åtkomst eller inte.
Kräftan ansågs vara oskyldig i och med alla snyfthistorier han kommit med under flera månader. Klart brorsan som han har fått en bra relation med försvara honom när han fått hemska sms skickade till sig och har informatören Jullan som gör allt i sin makt för att svartmåla L.
Slå ihop Kräftans historier+ Jullans= så har du boven som är L.
Allteftersom har det dykt upp inspelningar och prints som visar på att Kräftan inte alls är en utsatt snubbe, så då måste ju L svartmålas ännu mer. Släng på lite barnmisshandel, utnyttjande av barnet, ett par extra historier som kan elda på lite extra hur hemskt L är.
Jocke har en position i branschen, det kan ingen säga något om, men han är inte föraktad eller verkar ha något dåligt rykte så vitt jag vet eller hört av kontakter i branschen. Inget företag hade velat associeras med honom om det var så.
Han är prefekt att utnyttja för att få visningar och uppmärksamhet precis som Kräftan och Jullan har gjort.
Jullan kåthet på att bli någon slags influencer är patetisk. Beställ en Memmo av henne kanske till sin födelsedag eller ställ en fråga till tjejen som är, jag citerar från hennes profil "Känd som Chrippas ex"
På Konnekt. Lägga till Prinsessan som ett förnamn kanske ger karriären en skjuts.
Sitta i en annan youtubers fåtölj och fnissa och ljuga för att framställa sig som en oskyldig stark ensamstående mamma kom väl till pass. Inte bara en gång utan två gånger, då är det inte Anjo jag menar.
Konversationen mellan Jocke och Kräftan dagarna innan han blev gripen tyder på allt annat än att Jocke tvingat Kräftan att flytta eller ha startat ett planerat drev mot L.
Tack vare Kräftans tidigare historier och Jullans så fanns det en bild av att Kräftan var oskyldigt anklagad och den stora boven är L som inte ska komma undan.
Jullan var snabb som attan att få ut information. Information och prints från surfplattan som Jullan haft tillgång till och kunnat följa konversationer under en längre tid. Kräftan och Jullan samtalade den 29 december innan han blev gripen. Jocke hade ingen information vid den tidpunkten.
https://ibb.co/0qRy87g
Jullan fortsätter läcka konversationer från surfplattan så att de ska komma ut offentligt:
https://ibb.co/DLTcD09
Konversationen mellan Jocke och Kräftan dagarna innan han blev gripen, finns inget som tyder på att Jocke vill Kräftan något illa.
https://ibb.co/xfzN6qH
Det här är en fin post från Kräftan som svar på Ls:
https://ibb.co/X85PkMV
Den här är bra också, ingen hade någon aning om detta, men Jullan kände ett behov av att direkt höra av sig till exontheph med information. Måste vara jobbigt att det drabbar henne av alla.
https://ibb.co/LdHdF1p
Det här är nästan en favorit.
https://ibb.co/YBdY66s
Märkligt det där att deklarationen kunde göras när han sov, utan att han var medveten om det med hans BankID och hans ansiktsigenkänning. Det skulle ha skett på natten men kvittensen bevisar att det skedde på dagen den 29 december kl. 12.10.
Juste det där smset med fina ord om L som skickades till Jocke kl. 12.32 samma dag. Som har skickats från L enligt Kräftan.
Hur har hon hunnit med allt det här som Kräftan påstår är en gåta