Kvinnan ska ha fått motta både slag i ansiktet, huvudet och på olika ställen på kroppen. Under den tredje dagen ska han också använt en yxa som han slagit mot hennes huvud och han ska också tryckt en vasst föremål mot hennes underliv.
Hur kom hon därifrån? Hade han en psykos som klingade av eller? Var hon inlåst i nåt rum eller typ fastkedjad eller stod han och vaktade dörren hela tiden?
Utifrån vad som står så hotade han med att döda henne och hennes barn om hon lämnade bostaden. Oklart hur hon tog sig ut/ polisen kontaktades. Tror inte han har psykos, han har gjort detta vid flera tillfällen. Han är bl.a. dömd för att ha haft sex med en 14åring och hotat att döda denna, sen misshandlade han och våldtog sitt ex, hon berättar om detta i Framgångspodden för några månader sedan. Han verkar ha ett mönster av att misshandla, förnedra, våldta och hota kvinnor. Han har även åkt dit för misshandel och våld mot tjänsteman tidigare.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!