Citat:
Ursprungligen postat av
IWannaBeAdored
På riktigt nu. Vad fan är grejen med hans jävla flickvän? Vi har massvis med idrottstjärnor vars partner jag aldrig sett en bild på men hon är med och skrivs om så fort Armand gör något och media verkar älska henne nåt helt otroligt mycket. Varför? Det finns ju par som idrottar på hög nivå som inte ens får samma uppmärksamhet men en icke-idrottare som... Ja bara är där? Hon ska det skrivas som fan om och hon är med på varannan bild ungefär och så massa artiklar om henne.
Är hon en blivande nobelpristagare som ska lösa världsfreden? Har jag helt missat att hon är på g att slå världsrekord i höjdhopp eller nåt? Att hon verkar mediakåt själv är en grej men varför är media så otroligt jävla kåta på henne? Det är ju fan helt absurt.
Jag har också reagerat över det där, hon har ingen del i hans framgångar utan verkar mest bara vara ute efter strålkastarskenet trots att hon inte bidrar med någonting.
Frågorna har ställts tidigare.
(FB) Skvaller om stavhopparen Armand Duplantis