Citat:
Ursprungligen postat av
Kokadu
Den eneste som kjøper en forklaring som dette må være BolleNilsen. En person genuint redd for at kona har fått et hjerteinfarkt eller kanskje på annen måte befinner seg i en livstruende situasjon og med en reisetid på 6-7 min i bil ville prioritert et besøk hjem for å få dette avkreftet. Alternativt sendt noen andre til boligen dersom han selv var forhindret.
Opplysninger i saken tyder på at TH ikke var bekymret for sin kone i det hele tatt. Han prioriterte visstnok en lengre telefonsamtale med businesspartner, massasjestolen og en utvidet lunsj denne dagen.
Citat:
Ursprungligen postat av
Martinensen
Fasit. De som ikke problematiserer dette er ikke ute etter redelig debatt. Det er avslørende.
Når man blir gammel, så er man i slik beredskap hele tiden, dersom man bryr seg om hverandre. Men det betyr ikke at man aggerer hver gang. Det sier seg selv, de fleste har vel i det minste forsøkt å beherske seg.
Redsel bygger seg opp over tid. Det at TH dro hjem tidligere den dagen viser at han aggerte på et tidspunkt. Det er ikke en selvfølge selv om man bekymrer seg.
Det har dessuten fremkommet at AEH har en eller annen sykdom/plager, uten at media har definert konkret hvilken/hvilke sykdom/plager dette dreier seg om. Kanskje AEH hadde en hjertesykdom?
Det at AEH nettopp hadde fått ny valp, kan ha vært medvirkende til at TH ventet såpass lenge før han dro hjem, pga AEH kunne vært utenfor med valpen.
Jeg synes ikke at det er noe mistenkelig ved dette.