Citat:
Ursprungligen postat av
adina
De bodde på LSS men gör det inte längre har hon sagt mannen har dock sådana insatser i form av boendestöd . Hon menar att de klarade sig själva när de bodde ihop men det gjorde de ju inte eftersom mannen fick stöd och hon bodde där
Hon lajvar med storspelarna Sandra, Finniq, SA mfl och domderar, bestämmer vad de ska göra, avbryter osv. Dessa människor kommer inte acceptera detta i längden, Collie är i fel liga, hon kör med lovebombing men det räcker bara så långt. Hon tjatar på dem att de ska komma upp i boxen, att hon behöver prata med dem privat om saker men de svarar inte osv och de kommer med ursäkter.
Nu gick hon in i Beckims live från sockontoret i Bergsjön och började tjata på SA igen som inte svarat i telefonen och fick en tillsägelse att nu handlar det bara om detta.
De kommer lacka och Collie kommer hämnas. Kommer bli en sweet shitshow.