Citat:
Ursprungligen postat av
Kattentufsan
Nu är det väl mest i din "förvrängda vär(l)d av fabler", där du med säkerhet, hävdar gång på gång att MH är oskyldig till TT.s död.
Du skriver: "Maja var på toaletten två gånger, men inte när Johanna strypte Tove".
För att uttala sig som du gör så måste du ha varit på plats, vilket jag inte tror att du var.
Sluta att uttala dig så kategoriskt, ingen vet vad som hände i den lilla lgh (förutom de två som fortfarande är i livet).
MH är frikänd i brist på bevis, inte för att hon är bevisat oskyldig.
Klart som tusan att JJ förstår att hon inte kan ha en död kropp i sin lägenhet! Och den som du hävdar vara oskyldig såg till att liket försvann därifrån, höll tyst/ljög under lång tid!
Göta Hovrätt har slagit fast att Maja är oskyldig. Hur svårt är det att förstå för dig?
Trollen som spammar tråden med lögner om att Maja är en mördrare och knarkare och allt vad det är, de har du inga synpunkter på! Du är en precis lika stor lögnare och Majahatare som dem, och hycklare därtill! Hacka på dem istället du!
Nej, det var inte alls så att Maja "såg till" att Toves kropp försvann därifrån. Det var Johanna som såg till det. Maja hjälpte till att bära lite i trapphuset och lite i skogen, det var allt. Hade inte Johanna sett till att Toves kropp dumpades i skogen, så hade Maja inte lyft ett finger i den delen heller. Så sluta sprida dina lögner!