Citat:
Ursprungligen postat av
Lilithseyes
Men de var väl redan kära innan de träffade honom i verkligheten? Så när han väl dök upp och inte alls var lika snygg som på bild så var de redan så kära och hade målat upp en bild av livet med honom så det var kört ändå?
Personligheten tycker jag verkar vidrig. Sliskig och falsk i sms. Obildad, korkad. Dålig svenska (ja, jag vet att han är svensk) i skrift och tal. Skriver uppenbart samma trams till alla tjejer. En sån matchning som man tar bort efter första meddelandet. Nån som skriver hjärtan och "saknar dig så babe" till nån han aldrig träffat skulle jag aldrig befatta mig med. Och inte heller skulle jag befatta mig med nån som vill prata framtid innan man ens träffats eller som vill flytta hem till en främling. Ser inte alls vad som skulle vara charmigt med honom?
Man får intrycket att du anser att kvinnorna i det aktuella fallet på nåt sätt ändå får skylla sig själva som bjöd in en så pass sliskig, korkad, falsk, obildad, korkad man i sina liv?
Tror du förresten att Tinderbedragaren själv var nöjd med de val av kvinnor han gjorde? Det är väl rätt vanligt att både kvinnor och män blir besvikna när de träffar sina "dejter" på riktigt?
Utifrån de bilder man sett så verkar både Tinderbedragaren och kvinnorna ligga på samma utseendemässiga nivå.
Har du några funderingar över varför vissa kvinnor väljer att släppa in tatuerade sluskar i sina liv?