Citat:
Ursprungligen postat av
WatchItNow
Så är det ju. Man ska aldrig krusa arga dårar, men å andra sidan vill man kanske överleva, svårt att avväga i detta fall. Men inte var det värt två döda svenskar för friheten för några andra dårar att elda Koranen. Det kunde ju alla inse redan från början att det var dårar som gjorde även detta och de borde stoppats på en gång, de missbrukade sin yttrandefrihet för att göra araber arga. Man SKA inte acceptera hatiska människor att synas eller göra vad de vill, varken araber eller arabhatare. De ska kontrolleras, med polisiär makt om det behövs.
Så återigen har Sverige agerat syltrygg, i detta fall åt Paludan och gänget, och TS är resultatet.
Efter detta dåd anser jag att Paludan är en Sverige-hatare. Sådana ska motarbetas med lagliga medel.
Det är du som är en syltrygg och uppenbarligen utan skam i kroppen som sitter och hånar offren för attacken innan de knappt kallnat genom att förespråka eftergifter åt gärningsmannen och tycka att man ska belöna honom för hans dåd genom att ändra svensk yttrandefrihet, något du ens inte vet att han krävt eller haft som motiv överhuvudtaget utan bara i din förvridna värld antar att vi måste blidka honom med.
Låt oss för att del låta bli att straffa sådana som han för narkotikabrott, låt honom vistas illegalt i landet och låt bli att låta socialtjänsten omhänderta barn som far illa också, så ingen har något att reta sig på Sverige och svenskar för.