Citat:
Ursprungligen postat av
T-80U
Så hon har fel i att Fredrik Reinfeldt är en av de politiker som allra hårdast propagerat för, och i praktiken genomfört, det mångkulturella experimentet (om än inte den ende)?
Har hon, vidare, fel i att det kan betecknas som hyckleri när någon använder säkerhetspersonal för att leva i det samhälle han själv haft en betydande del i att skapa och säkerhetspersonalen, som lök på laxen, finansieras av de som lider av det samhälle han skapat?
Det är väl själva sinnebilden av hyckleri.
Klart man kan tycka det är hyckleri. Men jag tycker ändå det är jävligt långsökt att skylla all världens olycka på en person. Det är helt enkelt inte sant. Inte ens nära sanningen.
Hade Jessica däremot twittrat att Reinfeldt, i egenskap av ordförande för SvFF, borde visat lite balls och ledarskap och stannat tills samtliga svenskar fått lämna arenan hade jag inte kritiserat henne.