Citat:
Ursprungligen postat av
Pippikoftan
Efter att Sara och Patrik desperat försökte börja stamma fram en förklaring som helt misslyckades noterar jag att de inte längre säger att filmandet är för gäddans säkerhet

Passiv-aggressiva användare är omväxlande.
Desperat? Stammade? Nu får du allt förklara dig.

Citat:
Ursprungligen postat av
Pinoputchin
Hank (#292) en tuff konfrontation på många sätt.
Men det var något nytt att Sara berättar exakt för gäddan på plats vad som kommer att hända och hur dom kommer att gå tillväga innan videon släpps, hon informerar om kommande långa telefonsamtal med gäddan och sedan påföljande framtida samtal i timmar med gäddans anhöriga och så vidare. Det här var något nytt i alla fall för mig, har inte hört Sara prata på det här utförliga sättet innan till gäddor vid ett möte. Intressant..
EDIT-- Jag tycker att Sara Nilsson blir bättre och bättre. Hon är verkligen super-proffesionell numera i konfontationerna. Hon var fantastisk i samtalet med den tidigare hongäddan och också nu med den här mannen. Patrik Sjöberg är väl också bra, men inte i närheten av Saras upphöjda lugn.
Right! Recognition ska den goda kvinnan ha. Snart kommer gäddorna sluta tycka illa om dem.

Dumpenhatarna bemöttes kanske inte med samma mynt, beroende på när de konfronterades.
Patrik reagerar på ett visst sätt så det tar emot men visst kommer han utvecklas och bli lika proffsig som Sara.