Citat:
Ursprungligen postat av
M18A1-Claymore
Då vet du också att de vaccin som ges till gravida inte innehåller thiormesal, så vart går du all din skit ifrån?
Du har ju inte sagt om det är studier som har betydelse för Sverige eller ej som du vill ha.
Som vi ser på din felaktiga information om vaccin till gravida så hyr kan vi vara säkra på att du inte har fel information om fler saker?
Märkligt för Karolinska Institutets “Drugline information” (och internationella officiella informationscentraler) meddelar att i Begrivac influensavaccin ingår natriumtimerfonat (organisk kvicksilverförening) 0,005 mg per dos om 0.5 ml .
Övriga influensavacciner som finns att tillgå är SBL:s vaccin mot influensa som innehåller tiomersal natrium (organisk kvicksilverförening) 0.5 mg samt Influvac som bland annat innehåller tiomersal (organisk kvicksilverförening) 0.05 mg per dos.
Enligt en representant för SBL finns inget influensavaccin som inte innehåller kvicksilverkonserveringsmedel att tillgå. Med andra ord det finns inga influensavaccin utan kvicksilverföreningar!
Man har tagit bort kvicksilver från barnvaccin, men influensavacciner rekommenderas åt gravida kvinnor(!) och barn av vissa kategorier
Kvicksilver går in i blodet till barnet.
Du säger att det finns flertal studier på att vaccine är testade och inte kan orsaka neurologiska sjukdomar eller är farliga
Jag vet om en enda studie ( där hela studien finns och inte vara resultatet av studien )
Spelar inget roll vilket land för du säger att alla vaccine är testade godkända och säkra.