Citat:
Ursprungligen postat av
tenketanken1
klipp og lim noen takk🙂
Jørn Lier Horst jobbet i en årrekke som etterforskningsleder, før han ble fulltidsforfatter. Han har også vært å se på skjermen, i Åsted Norge, hvor han sammen med erfarne kolleger, bidrar til å oppklare norske kriminalsaker.
I et intervju med NRK denne uken, har han tenkt høyt om etterforskningen av drapet på Jonas Aarseth Henriksen. 30-åringen ble funnet død 17. august, i egen bil, som sto delvis i grøfta.
Mulige teorier
Til NRK sier Horst at han synes det er noe underlig med hvordan bilen sto plassert:
– Det er mulig å tenke seg at han ble skutt og dødelig såret i nærheten av hytta, og at han har begitt seg av gårde i bilen, sier han, og legger til:
– Man kan tenke seg at han har kjørt etter gjerningspersonene nedover helt til han mister bevisstheten og kjører av veien. Det er et scenario som kan passe sporene og utforkjøringen. At han ikke lenger klarer å holde kontrollen over bilen, sier krimforfatteren.
Horst, understreker at han ikke kjenner detaljer i politiets etterforskningen, utover det som er gjort kjent i media.
Men, han er klar på at det er noe som skurrer.
– Det er noe underlig her. Hvis dette er så grundig planlagt, er det rart om det ikke har vært en plan for å fjerne kroppen hans, sier Horst til NRK.