Citat:
Ursprungligen postat av
Kubeen
Undra hur mycket den familjen överdrev dock, tror inte de kände sig så dåligt som det framstog 😂 Eller tro och tro, det är uppenbart väl?
Ljög om vad?
Ena dottern har fått flytta 2 gånger, tagit bort sociala medier och haft skyddad identitet under en period pga mordhot osv efter uthängningarna.
Andra dottern har fått socanmälningar ända fram till nu i år och det lär väl trilla in fler under årens gång (hur sjuk är man inte om man inte kan släppa att hon satte dit honom och då måste hämnas år ut och år in).
M's barnbarn har fått utstå en hel del i skolan eftersom deras efternamn är så pass ovanligt och barn kan vara jävligt elaka.
Andra i familjen har fått höra både det ena och det andra påståendet och fått frågor från personer de knappt känner om allt han sagt stämmer eller inte.
Mamman har haft svårt att ta sig ut då han ofta hänger i området där hon bor (trots att han inte bor där eller hälsar på någon där).
Så det handlar nog inte om att de känner sig dåliga, i och med att 99.9 % av det han spred var lögner. Det handlar nog mer om måendet de haft efteråt pga andras missaktning som uppstod efter han spred lögner om dem.