Citat:
Ursprungligen postat av
4608
Bara valet av mötesplats tyder ju på vilken jävla obehaglig jävel han är.
Mitt ute i skogen, en regning kväll i februari eller mars.
Rebus på honom?
Från början hette han synonym till ”man” i förstanamn och som Fredrik Backmans sura gubbe porträtterad av Rolf Lassgård i andranamn. Motsatsen till ”full” i förnamn, och som Astrid Lindgrens propellerburne sagofigur i efternamn. Bostadsorten var/är samma som efternamnet på hon som sjunger ”Gabriellas sång”, fast omvänt så ändelsen kommer först.
Sedan bytte han både förnamn och mellannamn. Det nya förnamnet är samma som en viss Toretto i Fast & Furious. Minns tyvärr inte nya mellannamnen, men de var också udda och märkvärdiga. Efternamnet förblev detsamma.
Men nu kan han inte längre hittas genom googlesökning, och han har inte tagit bort sig, så det måste vara skyddade uppgifter som gäller.
EDIT: Såg nu att du hittade min förra rebus, men infon är som sagt inte mycket till hjälp längre, tyvärr