Citat:
Ursprungligen postat av
gJg.Bania

Du behöver alls inte sitta och tycka synd om Fulnars föräldrar. Du skall veta att Frank Sörgaard är själv en ekonomisk bedragare av stora mått, och suttit i fängelse i Norge i sex år för bedrägerier.
Så "snyfft-historien" om arvet och alla besparingarna var säkert en del i försvaret av Fulnar. Frank är ledare för en av Norges största frikyrkoförsamlingar och har fifflat regält med församlingens medel (kolla tidigare inlägg i tråden).
Så att hans föräldrar skulle offrat ett arv och sina besparingar på Fulnar och Jessica det tror jag verkligen inte på. Frank är faktiskt kriminellare än Fulnar.
Frank är den kriminella torped som Rånar brukar hota med.
Se tidigare inlagg om Rånars drag som han delar med Lasermannen och Arkelöv. Nu har det framkommit att Rånar golar sin egen torped-pappa, en helt vanlig återfallsförbrytare (inte torped

). Därför tycker varken Lasermannen, Arkelöv eller någon annan att Rånar är en kul typ.
Rånar överdriver när han ringer polisen om sina två media-fatwor, och tror att kriminella puckar hans bil och bevakar honom i buskarna. Vilda västern i Solna var mest han själv som såg psykos-spöken i buskarna och persiennerna och ringde polisen.
Till och med Frank och Rånars två grova bedragare, tycker nog mest synd om Rånar. Undrar om dom ens orkar svara.