Citat:
Ursprungligen postat av
Ritva2
Du har ju full koll på Grader på 70 talet så då är du nog mer mycket Boomer än mig!
Då ljuger din kompis om det åxso kul.😂
Om man ska diskutera ett ämne, måste det hållas förankrat i sanningen, även om det bara handlar om skvaller. Det förlorar alla poänger om alla som skriver tar sig friheten att bara slöljuga slentrianmässigt. Slöfockarna kan förvisso hålla dösnacket vid liv, men till slut handlar det ofrånkomligen
inte om det som ska vara ämnet. Ja, jag garvade åt skämtet att det skulle ha inträffat något "oralt" mellan Bergmark och Rönne, både en och två gånger. Det innebär inte att lustigheten håller för användning hur många gånger som helst eller att vi bör betrakta skämtet som sanning.
Bergmark är inte min polare, du är inte min fiende. Jag har t ex uppskattat dina inlägg om Bergmark i hans fabler angående U137. Du är skarp när du är som bäst.