Citat:
Ursprungligen postat av
Insynsrapportering
Pernilla må vara ett svin som alltid hittar på ursäkter att sätta dit folk men hon använder sig rätt mycket av sanningen när hon ska "hyvla" folk, det är ingen slump att hon stör sig just på Amanda. Det brukar ju de mest trasiga göra med varandra. Som du och jag i den här tråden. Men inte där fallet så är det du som inte kan låta mig tycka vad jag vill utan att hopp in i mina inlägg, och jag är inte lika cool och trygg som Greta att kunna låta bli att svara
Greta har börjat svara mig faktiskt, det gick väl inte att dansa med enhörningar i dimman hur länge som helst utan hon var tvungen att bemöta den riktiga världen
Citat:
Ursprungligen postat av
Insynsrapportering
Som sagt tröttsamt. Det måste också så otroligt tröttsamt av alla i tråden se oss skriva samma sak till varandra om och om och om och om igen.
Jag bryr mig inte om dina inlägg längre (om du inte svarar mig) du får ju tycka vad du vill för mig. Men varför blir du så triggad av mina?
Det har jag svarat på. Det är framförallt när du kommer med rena lögner och ska göra dem till sanningar som man inte bara kan låta det passera, eller tar något man sagt och överdriver det totalt.
Ett exempel här t ex:
Citat:
Ursprungligen postat av
Insynsrapportering
Att Pernilla är ett svin är det inget nyhet och att även trashet Sanna visade sig vara det är inte en överraskning för nån förutom Lostworld som hade höga tankar om henne..
Jag har INTE haft höga tankar om Sanna. Jag hade, i förhållande till pakten i övrigt, lite högre tankar om henne eftersom hon var äldre och borde ha uppnått en viss mognadsnivå/erfarenhet i livet samt att hon ändå var förhållandevis rak mot Dennis d ä. That's it och det har jag definitivt tagit tillbaka.
Citat:
Ursprungligen postat av
Insynsrapportering
För mig gör det inget för jag är lite av ett svin och jag gillar "dramat"

Att själv poängtera att man är ett svin känns rätt desperat och omoget. Ungefär som människor som kallar sig själva för "psykopater" för att de vill framstå som coola och inge respekt.
Lite som när Carro kallar sig själv för "snäll" fast det är raka motsatsen... Ska vi tolka det som att du är en riktig mjukis IRL?
För övrigt så kan jag ge dig rätt i att det är tröttsamt nu. Så vi lägger ner. Igen.
Vi får väl ta och anmäla oss till nästa år och stångas på plats istället. Hade säkert blivit "bra tv"