Citat:
Ursprungligen postat av
HEB123biba
Varför skulle Amanda bli avstängd för? Hon är väl den som gör minst förtret av alla som är kvar. Snacka om att de andra snackar så mycket skit om Amanda. Förstår inte hur Amanda orkar! Alla andra borde bli avstängda utom Amanda, det de håller på med är ju psykisk terror. Förstår inte hur produktionen bara kan blunda för detta. Detta är nog bland det sämsta och mest orättvisa TV4 någonsin lyckats uppbringa. Nej, fy faan. Bästa Amanda hoppas innerligt att du vinner. Skulle det tyvärr imte bli så, har du i alla fall hela svenska folket med dig av de som tittar! TV4 tack och lov att man inte betalar pengar för denna skit utom i direkt via skatter, reklam etc och annat skit!
Amanda har verkligen fått kämpa för att hålla sig kvar medan många andra har bara blidit med pakten. Trots detta har hon varit på gott humör, varit duktig både på tävlingar och i lägret. Hon har inte ängat sig åt pakter och skitsnack som de andra. De andra har bara velat få ut henne fast de vill att en kvinna skall vinna, deras sätt att behanda henne liknar mobbing.
Jag ville att Marcus skulle vinna, men när han försvann ville jag se Oscar som vinnare. Men när Oskar går med mobbargänget mot Amanda tycker jag att hon är den enda värdiga vinnaren. Bra att de värsta paktarna Cris och Carro åkte ut.