Citat:
Transvestiter. Alla transvestiter är inte drag queens, men alla drag queens är transvestiter. Transvestiter har ofta en sexuell fetisch för utövningen. Vad är den exakta faran med att män leder barn in i ett gränsland där allt är möjligt och okej med glimtar in till deras sexuella uttryck? Du förstår inte att vi föredrar att barnen ska få andra vuxna som pratar om värdet av att respektera olikheter och visa kärlek. Och det är okej för mig. Du behöver inte förstå.
Tror du att dessa dragqueens kommer att prata om sexuella fetischer under sagostunder med barn? Förutsatt att de ens har några fetischer då om du kan bevisa ett sånt samband.
Föräldrar kommer att sitta tillsammans med sina barn och lyssna på dragdrottningarnas sagoberättande vad jag har sett. Fattar inte vad folk tror ska hända? I värsta fall att deras lille Kalle vill bära kjol nån gång ibland, bara för att vara lite fin. Big effing deal.
Som jag sagt i en tidigare tråd så finns det betydligt fulare fiskar i form av pedofiler som tillåts vara barnboksförfattare och skriver ner sina egna förklädda fantasier i berättelser för barn.
Det är otäckt på riktigt.
Fokusera på såna äckelpäckel istället för att attackera män som bär glittriga kläder och överdriven docksminkning. Detta är nämligen vad barnen kommer att se när de möter dessa herrar på ett bibliotek nära sig.
Det är snarare vuxna män på högerkanten som verkar fixerade vid nån sorts sexuell aspekt av det hela. Säkert män som själva halkat in på transvestitporr en gång och till sin egen förtret upptäckt heeelt nya sidor hos sig själva
Något de visst inte gillar att påminnas om varje gång de råkar få se en man i finklänning