2023-05-11, 13:46
  #169
Medlem
Bavaros avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Bountyhunter220
Många av er hackar mäklaren ifråga men inte ens hälften av er hade kunnat göra det han lyckats göra. Faktum är den att han är en sjukt bra mäklare, det är därför han lyckats så bra. Problemet ligger i att han har varit för girig och gått in i affärer med grovt kriminella. När du väl har gått in med sådana människor är det väldigt svårt att ta sig ur det igen. Han har förstört sitt liv, han kunde ha jobbat som en anställd mäklare var som helst och tjänat bra eftersom han är duktig men han valde den snabba vägen och föll på grund av det. Btw , det finns inget värre än en cell i Kronobergs under sommaren. Ingen toalett i rummet och ingen bra ventilationssystem så det blir så jävla varmt i rummet. Ibland fick man vänta en kvart för att få pissa , vakterna hämtar dig så du kan pissa, dem låser dörren sen får man vänta 10-15 minuter i toaletten, för att pissa liksom. Ångesten är oumbärlig och till sist börjar man prata med sig själv av ensamheten. Jag vet detta för jag spenderade en hel sommar där 15 år sen. Inget jag rekommenderar för någon. Kommer bli jobbigt detta för Adam.
Men det är ju det som är deras problem, de kan inte vänta, de kan inte vara smarta trots de är smarta, de måste alltid försöka ta den enklaste vägen till framgång som oftast är kriminell, varför hamnar de alltid där, varför umgås de med kriminella? Samma med alla advokatbyråer och advokater som på senate tiden åkt dit, babbar! Vad är det med deras gener....någonstans har det blivit fel, det är ju helt klart.
Babbe do what a babbe always do, cheat!!
__________________
Senast redigerad av Bavaro 2023-05-11 kl. 13:52.
Citera
2023-05-11, 13:58
  #170
Medlem
Stockholms tingsrätt, målnummer: B 7134-23
Citera
2023-05-11, 14:04
  #171
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Long-Gone-Day
Stockholms tingsrätt, målnummer: B 7134-23

Hur kan jag se det?
Hittar ej via sökningar.
Citera
2023-05-11, 14:06
  #172
Medlem
I samband med att Unik startades så fanns det en finansiär som gick in med all betalning för att AF skulle dra igång denna verksamhet.

Skulle vara intressant att veta vem det var!

AF start som mäklare saknar motstycke med flera hundra statistiska försäljningar de första 1-2 åren. Han hittade något listigt sätt att regga fejkade objekt som sen hamnade i hans försäljningsstatistik.

Han har redan varit bannad flertalet gånger från vissa av dessa neutrala sidor med statistik eftersom de misstänkt fusk.

Tyvärr tror alla som följer honom i sociala medier att han är guds gåva till mäklaryrket.

Han uppfyller absolut inga kriterier för att vara en duktig mäklare med hänsyn till redbarhet, god fastighetsmäklarsed och att vara en neutral mellanman.

Han är faktiskt en riktigt duktig säljare men bör hålla sig borta från mäklaryrket.

Fortsättning följer….
Citera
2023-05-11, 14:07
  #173
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av detkanvarabildt
Hur kan jag se det?
Hittar ej via sökningar.
Sökningar via vad?

Begärde ut mållista över alla inkomna mål.
Citera
2023-05-11, 14:14
  #174
Medlem
johnthedickholmess avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Long-Gone-Day
Sökningar via vad?

Begärde ut mållista över alla inkomna mål.

Har du FUP:en?
Citera
2023-05-11, 14:14
  #175
Medlem
Willow1s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av acethebest
S*mir B*dr*n meddelade precis på insta att han slutar som mäklare. undra om det finns en koppling till detta

*=a

Det rycktas om det hmmm
Citera
2023-05-11, 14:16
  #176
Medlem
Annars hade han ju inte tagit bort ditt instagram inlägg.
Blir ganska tydligt att man döljer något om man tar bort saker när de blir lite jobbigt
Citera
2023-05-11, 14:20
  #177
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av johnthedickholmes
Har du FUP:en?
Nej. Åtal har inte väckts ännu (om åtal väcks dvs), det lär dröja.
Citera
2023-05-11, 14:32
  #178
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av McRoadkill
I samband med att Unik startades så fanns det en finansiär som gick in med all betalning för att AF skulle dra igång denna verksamhet.

Skulle vara intressant att veta vem det var!


Det är den snubben som kallas ”Trump”, en speckare utöver de vanliga.
__________________
Senast redigerad av brasnyggman 2023-05-11 kl. 14:36.
Citera
2023-05-11, 14:33
  #179
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av johnthedickholmes
Har du FUP:en?

Hahahah!
Varför inte fråga om domen också?
Citera
2023-05-11, 15:01
  #180
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av johnthedickholmes
Tjaha, känns som tråden håller på att dö lite. Vet någon vad för skumrask affärer Adam gjort och med vilka? Upplägg? Andra inblandade?

Någon som vet hur de för över svarta pengar till större fastighetsköp i Spanien och Turkiet? Har de någon som växlar in kontanter i Sverige mot mixade bitcoins/monero?
(FB) UNIK fastighetsförmedling och A*am F?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in