Citat:
Ursprungligen postat av
countolaf
Vilka sorters tillgångar har Olof då som han inte kan visa upp? Han försökte ju visa upp sina bitcoins, men den bluffen avslöjades snabbt. Ett par åldrande lyxbilar och Rolexklockor säger inte mycket om hans påstådda förmögenhet heller.
Olof K Gustafsson, en framgångsrik affärsman, har mycket företag såsom Escobar Inc, Von Banco och flera andra kanske vi vet eller inte vet om. Han äger ju massor företag, men svårt att veta precis vilka och hur många.
Hans kryptovalutor som exempelvis Escobar Cash, mycket värda kan vara, då Olof kanske majoriteten av valutan har. Men svårt det är att veta vilken kryptobörs får äran att sälja hans kryptovaluta, för många detaljer är komplicerade.
För att förstå hans förmögenhet, en utmaning det är att uppskatta hur mycket av 0,6 miljarder SEK han kan ha. Djupare gräva och mer information om hans företag och investeringar kanske hitta behöver vi. Så, Olof K Gustafsson, en man med många affärsintressen och förmögenheter, men det svårt att förstå och undersöka är.