Citat:
Ursprungligen postat av
knark-kungen
Han kommer inte kunna hålla sig ren och när han väl tagit ett återfall blir det raka vägen till kåken utan att passera gå (som sista gången han fick kontraktsvård).
Jag har dessutom svårt att tro på att han skulle få den chansen men vi får se vart det slutar.
Det sjukaste är att hon direkt efter att ha berättat att han blev beviljad la till ”jag är så glad men hade ju helst velat att han blev friad”.
Hon skiter totalt i att snubben faktiskt behöver en behandling oavsett om han är skyldig till just detta brottet eller inte.
Så länge hon har honom klistrad vid sig så skiter hon i hans mående och hälsa.
Vidrig brud.
Det kanske är så att han hade en väldigt svår avtändning i början av häktningen och desperat bönade och bad om hjälp redan från början och medverkar i allting i utredningen också för att få hjälp.
Vem vet. Det framkommer så snart Fup kommer. Klart att det är bra att han får behandling, han behöver det. Sen ifall den funkar eller inte är en annan femma men vi kan ju alltid hoppas. Han kanske börjar leva efter 12 steg och gottgör alla han sårat och behandlar illa som man ska.
Då kanske vissa här i tråden får tillbaka sina pengar och en ursäkt 🙂