Citat:
Ursprungligen postat av
Madagascar
Men är de ekonomiskt oberoende!?
Om de är ekonomiskt oberoende kan de dra sig tillbaka och uppfostra sina ungar, bygga på huset, spela padel, gå på yoga... Det är ett mycket bättre liv än att vräka ut sig själv och andra i spökskrivna böcker, media.
Han har ärvt pengar av The Queen mother, the queen Elizabeth II och sin mamma princess Diana. Han fick också en riktigt riktigt stor summa av sin pappa när de flyttade till USA. Så problemet är inte att de inte har fått pengar utan att de lever över sina tillgångar.
De trodde de skulle bli populära och på så sätt kunna tjäna mycket pengar men i stället är de mycket impopulära och ingen vill ha med dem att göra så några pengar där blir det inte.
De hade tjänat på att göra precis som du säger. Inte hyrt ett så flådigt hus för de pengarna utan bott mer normalt och på så sätt sparat in pengar. De hade kunnat bli populära och tjäna mer pengar och på hand då kanske leva så flott som de vill men det sket sig ju i tvåhundra.