2023-04-26, 02:59
  #13249
Medlem
develis avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Lawnmoverman2011
Tjejer som Ang*l*c* och LR hade väl ändå ett eget ansvar för vilka män de bjöd in i sitt liv?

Det kan väl aldrig vara samhällets uppgift att hindra kvinnor som finner kriminella män intressanta? LR verkar inte heller ha lärt sig något under resans gång, de sista dagarnas konversationer talar sitt tydliga språk.
Jo, men vi har förstått att du anser att Lotta kan skylla sig själv för att hon dog.
Citat:
Ursprungligen postat av Lawnmoverman2011
Och jag hävdar fortfarande att LR har sig själv att skylla för hur det blev och gick till slut.
Att Lotta ska skuldbeläggas.

2020-12-09:
Citat:
Ursprungligen postat av Lawnmoverman2011
Nöj dig med att MJ har avtjänat sitt straff (tidigast 2029) för det destruktiva umgänget med LR som till slut utmynnade med att han av misstag (?) misshandlade henne till döds.
Hur fan kan du ens fundera på om det var ett misstag gällande MJ?
Citera
2023-04-26, 11:14
  #13250
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av develi
I saw it coming...
Eftersom det är helt fyrkantiga, rigida tema som går på repeat.

Med argument som är mer skrattretande än att ha tyngd.

Just nu har fokus varit att på att Lottas sjukskrivning.
Det var fel sorts trauma.
Hon var inte gift, hade fel boendeform och inga barn.

Nästa del är att börja älta om alla andra stackare med fysiska besvär som minsann får avslag via FK.
Hur orättvist det var att Lotta blev sjukskriven för psykisk ohälsa i form av akut krisreaktion.

Senaste varianten ska väl tolkas som att hon vampade till sig ett intyg?

Den tredje delen är en kostnadsfråga.
Lotta som belastning för statskassan.

Martin Jonsson, just saying...
Han är bland det dyraste - bland de 95% män som är inom kriminalvården - och leder till att fokus på Lottas sjukskrivning är mer än patetisk.

Fast saker verkar ju gå på repeat via dig.
Det är ju du som klistrar in någons samlade verk från flera år hela tiden.
Är inte det konstigt om du inte gillar varken repetitioner eller det som skrivs?
Citera
2023-04-26, 12:17
  #13251
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Lawnmoverman2011
Jag tror du måste lämna det där snacket om kvinnomisshandlare bakom dig. MJ har mest misshandlat män genom årens lopp. De männen bad inte om hans sällskap.

Samtidigt har vi då kvinnorna som blev misshandlade av MJ men de sökte sig istället till hans sällskap trots att de visste om att han suttit ett antal år i fängelse för olika våldsbrott.

Tjejer som Ang*l*c* och LR hade väl ändå ett eget ansvar för vilka män de bjöd in i sitt liv?

Det kan väl aldrig vara samhällets uppgift att hindra kvinnor som finner kriminella män intressanta? LR verkar inte heller ha lärt sig något under resans gång, de sista dagarnas konversationer talar sitt tydliga språk.


Vad vill du ha sagt? Att för att han misshandlat män har han inte misshandlat kvinnor?

Han är ju i allra högsta grad en kvinnoboxare. Sådan som folk tror åker på spö i fängelset och inga "riktiga 100-gubbar", d.v.s. livstidskriminella, bikers etc. umgås med.
Det är en myt. Det är tjurskit. MC-gäng och "nätverk" dräller av skabbet.
Och det var poängen med inlägget.
Citera
2023-04-26, 13:39
  #13252
Medlem
develis avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kvadratiskcirkel
Fast saker verkar ju gå på repeat via dig.
Det är ju du som klistrar in någons samlade verk från flera år hela tiden.
Är inte det konstigt om du inte gillar varken repetitioner eller det som skrivs?
Du har nog missförstått.

Jag responderar utifrån de stelbenta tema som går på på repeat i tråden.
Det vill säga angående hur Lotta angrips.
Det enda som sker är försök att variera och smyga dom tillbaka i nya former.

Genomskinligt värre med andra ord.
Inte ens liknelser funkar.

Kaka söker maka.
Citera
2023-04-26, 14:40
  #13253
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av JJLuzifer
Märkligt att han inte sitter på rättspsyk.


Mm, också märkligt att folk som aldrig ens sett eller hängt me Marre yttrar sig. Alla vi som känner honom vet att man aktar sig. För fan som jag skrev. När jag klev in så blir man ju briefad av vakterna om vem som e vem oftast. Marre var till ALLA (även gänginvolverade blattar) rakt av "N-app" betyder väl Not Approach eller Non Approach och är väl plitord för grymt labila "kunder".

Jag är vit blond, "arisk" och således väldigt lätt för vakterna att bli "tjenis" med. Plitarna sa att dom sällan har problem att bli "kompis" me svenskar utan det är testosteronstinna marockaner och hazarer ("afghaner") som känner dom måste inleda dispyt jämt och ständigt. Samma är det med Marre. Gick man för nära, tittade "för länge" (glo för honom rörde sig om 3 sekunder, kanske 4 en dag med bättre humör) eller gudbevaremejväl avbröt psykfallet. Då kunde du räkna med att han ruvade på hämnd. Det kunde gå en vecka, du har garanterat hunnit GLÖMMA att han ens röt till men han har väntat in rätt tillfälle så han kan arbeta ostört för han som alla andra har ju benkoll varenda kameravinkel når 👍

Kan berätta nåt som vi väntade oss stå i tidningen men som tystades ned duktigt för plitstyrkan failade så satans jävlaaaaaaaaaa obegripligt hårt pga både brist i kommunikation men framförallt BOLLAR!
Dom var helt enkelt för rädda att gå emot Marre. En finsk gubbe från Piteå som inte var bästa vän med vare sig svenska språket eller vart folks generella gränssättning går, råkade nog missa frånvaron av stubin och det tydliga ständiga raseriet närvarande i hans hela ansikte och blick.. typ konstant. Gubben hade inte många gaddar kvar i truten redan som det var innan deras intima möte och hade med all garanti inte en enda kvar efteråt. Efter han matat kanske 5-7 slag med ett skrik mellan varje så blev det tyst, det här märks då gubben liksom segnar ihop och liksom faller kraftlös bakåt i massagefotöljen.

En frisk människa hade här slutat att slå, men vad säger han för nåt riktigt iskallt då? Alltså vänder sig bak mot oss som står och ropar "sluta!!! Och" PLIT!!!!" men helt ärligt inte vågar gå fram. (jag puttefjutt rånare, han iskall mördare [vapen: sina fucking händer].)
Han säger nåt som hade kunnat passa, som perfekt replik av typ Negan i Walking Dead.
"jag ska bara slå pisset ur lilla musen" och säger MJAAAAUUU medans han matar slag i gubbens revben som vi 2-3 meter bakom hör krasar och själv är ju gubbfan typ livlös.

Plitarna stod BAKOM oss och väntade in förstärkning och torkade sig under näsan med deras utbildning och medans vi agerar publik åt Sveriges Bronson som går lös på en gubbe som tagit sista fun light saften och glömt ställa fram ny. Råkat ta av Marres sköljmedel (gubben var ffs alkoholdement typ så wgaf!?) sjungit nån finsk zigenarvisa gång på gång under promenix på yarden, och blivit tillsagd, men mest troligt pga demens glömt och fortsatt efter några steg likt förbannat va. Skällt på honom att han "luktar parkis" osv tillmälen, gissar han var inkontinent då det ofta var en mörk droppe/fläck fram i skrevet på gubben. Sa "läcker de bak också?" och annat förnedrande man inte gör mot en fucking gammal gubbe fast han va fett ofräsch.

Detta påtalades till personaaaal, asså hur Marre störde sig på gubben, nada hände för han hade ju "inte bett om det". Så när det veckor efteråt mycket riktigt hände så stod dom med brallorna nere och typ nada hände.

Marre satt givetvis i isol tills han lugnade ner sig men mest för dom inte ville åka på samma behandling och i min värld helt seriöst nog kanske allra mest pga han själv sa "Sätt mig 14 dar på isolen så Jag slipper den här jävla fårskaran låt mig förfan ba va ifreeeeeeed!!!!" men ville dom gå till rätten med detta och kanske i media få skämmas att den kända mördaren av Lotta har fått agera ut sina behov av våld på en oskyldig gubbe (dom varnats för 2 gånger mest troligt låg illa till, och borde flyttas till äldreboende istället på en såkallad "vårdvistelse".)

Detta läser du inte om någonstans utan just nu eller den dagen Dialogiskt bjuder in mig för en lifestory 👍

Avslutar med att säga jag skäms att jag inte vågade gå emellan men det säger nog en del när inte ens plitarna gör och dessutom säkert fler än en gång failat miserabelt angående denna man. Vi frågade nämligen oss sinsemellan på anstalten "varför var dom så angelägna att varna alla att inte" approacha" Marre?". Kalla mig gärna feg för det var jag, och fler därtill. Något vi också ventilerade för alla skämdes _Varför Gjorde Ingen Nånting?_

---> men när man vet vad dom där händerna gjort och dom ögonen vittnar om att han INTE ÅNGRAR ens det minsta lilla. Detta är dock inget han sagt så det är bara något jag antar då vi satt i samma samtalsgrupp i typ 1 år och 9 månader och han verkade mest bara sakna att gå på fotbollsmatcher, grilla kött och dricka öl. Han pratade hyfsat flitigt om "Polaren Pripps" för att inte outa hans delningar på möten heeelt och hållet. Inte för att ha förtjänar respekt eller integritet men tycker principen är viktig - - - - Marre själv kan och kommer brinna i helvetet för allt han gjort.

Jävlar, jag fastnade! Avslutningsvis då.. Men få människor i livet har skrämt mig, om ens någon, men han har. Jag hoppas och ber att han aldrig kommer ut igen. Om han får det, så isåfall LOBOTOMERAD.

Och ni som jobbade och således också faktiskt, om än bara "delvis", bär ansvar för misshandeln av J**m*, kanske av nyfikenhet trillar över detta inlägg då ni googlar Marre och hamnade på Flashback. Till er kan jag bara säga Fegisar!
Citera
2023-04-26, 14:51
  #13254
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av Skogsstyrelsen
Mm, också märkligt att folk som aldrig ens sett eller hängt me Marre yttrar sig. Alla vi som känner honom vet att man aktar sig. För fan som jag skrev. När jag klev in så blir man ju briefad av vakterna om vem som e vem oftast. Marre var till ALLA (även gänginvolverade blattar) rakt av "N-app" betyder väl Not Approach eller Non Approach och är väl plitord för grymt labila "kunder".

Jag är vit blond, "arisk" och således väldigt lätt för vakterna att bli "tjenis" med. Plitarna sa att dom sällan har problem att bli "kompis" me svenskar utan det är testosteronstinna marockaner och hazarer ("afghaner") som känner dom måste inleda dispyt jämt och ständigt. Samma är det med Marre. Gick man för nära, tittade "för länge" (glo för honom rörde sig om 3 sekunder, kanske 4 en dag med bättre humör) eller gudbevaremejväl avbröt psykfallet. Då kunde du räkna med att han ruvade på hämnd. Det kunde gå en vecka, du har garanterat hunnit GLÖMMA att han ens röt till men han har väntat in rätt tillfälle så han kan arbeta ostört för han som alla andra har ju benkoll varenda kameravinkel når 👍

Kan berätta nåt som vi väntade oss stå i tidningen men som tystades ned duktigt för plitstyrkan failade så satans jävlaaaaaaaaaa obegripligt hårt pga både brist i kommunikation men framförallt BOLLAR!
Dom var helt enkelt för rädda att gå emot Marre. En finsk gubbe från Piteå som inte var bästa vän med vare sig svenska språket eller vart folks generella gränssättning går, råkade nog missa frånvaron av stubin och det tydliga ständiga raseriet närvarande i hans hela ansikte och blick.. typ konstant. Gubben hade inte många gaddar kvar i truten redan som det var innan deras intima möte och hade med all garanti inte en enda kvar efteråt. Efter han matat kanske 5-7 slag med ett skrik mellan varje så blev det tyst, det här märks då gubben liksom segnar ihop och liksom faller kraftlös bakåt i massagefotöljen.

En frisk människa hade här slutat att slå, men vad säger han för nåt riktigt iskallt då? Alltså vänder sig bak mot oss som står och ropar "sluta!!! Och" PLIT!!!!" men helt ärligt inte vågar gå fram. (jag puttefjutt rånare, han iskall mördare [vapen: sina fucking händer].)
Han säger nåt som hade kunnat passa, som perfekt replik av typ Negan i Walking Dead.
"jag ska bara slå pisset ur lilla musen" och säger MJAAAAUUU medans han matar slag i gubbens revben som vi 2-3 meter bakom hör krasar och själv är ju gubbfan typ livlös.

Plitarna stod BAKOM oss och väntade in förstärkning och torkade sig under näsan med deras utbildning och medans vi agerar publik åt Sveriges Bronson som går lös på en gubbe som tagit sista fun light saften och glömt ställa fram ny. Råkat ta av Marres sköljmedel (gubben var ffs alkoholdement typ så wgaf!?) sjungit nån finsk zigenarvisa gång på gång under promenix på yarden, och blivit tillsagd, men mest troligt pga demens glömt och fortsatt efter några steg likt förbannat va. Skällt på honom att han "luktar parkis" osv tillmälen, gissar han var inkontinent då det ofta var en mörk droppe/fläck fram i skrevet på gubben. Sa "läcker de bak också?" och annat förnedrande man inte gör mot en fucking gammal gubbe fast han va fett ofräsch.

Detta påtalades till personaaaal, asså hur Marre störde sig på gubben, nada hände för han hade ju "inte bett om det". Så när det veckor efteråt mycket riktigt hände så stod dom med brallorna nere och typ nada hände.

Marre satt givetvis i isol tills han lugnade ner sig men mest för dom inte ville åka på samma behandling och i min värld helt seriöst nog kanske allra mest pga han själv sa "Sätt mig 14 dar på isolen så Jag slipper den här jävla fårskaran låt mig förfan ba va ifreeeeeeed!!!!" men ville dom gå till rätten med detta och kanske i media få skämmas att den kända mördaren av Lotta har fått agera ut sina behov av våld på en oskyldig gubbe (dom varnats för 2 gånger mest troligt låg illa till, och borde flyttas till äldreboende istället på en såkallad "vårdvistelse".)

Detta läser du inte om någonstans utan just nu eller den dagen Dialogiskt bjuder in mig för en lifestory 👍

Avslutar med att säga jag skäms att jag inte vågade gå emellan men det säger nog en del när inte ens plitarna gör och dessutom säkert fler än en gång failat miserabelt angående denna man. Vi frågade nämligen oss sinsemellan på anstalten "varför var dom så angelägna att varna alla att inte" approacha" Marre?". Kalla mig gärna feg för det var jag, och fler därtill. Något vi också ventilerade för alla skämdes _Varför Gjorde Ingen Nånting?_

---> men när man vet vad dom där händerna gjort och dom ögonen vittnar om att han INTE ÅNGRAR ens det minsta lilla. Detta är dock inget han sagt så det är bara något jag antar då vi satt i samma samtalsgrupp i typ 1 år och 9 månader och han verkade mest bara sakna att gå på fotbollsmatcher, grilla kött och dricka öl. Han pratade hyfsat flitigt om "Polaren Pripps" för att inte outa hans delningar på möten heeelt och hållet. Inte för att ha förtjänar respekt eller integritet men tycker principen är viktig - - - - Marre själv kan och kommer brinna i helvetet för allt han gjort.

Jävlar, jag fastnade! Avslutningsvis då.. Men få människor i livet har skrämt mig, om ens någon, men han har. Jag hoppas och ber att han aldrig kommer ut igen. Om han får det, så isåfall LOBOTOMERAD.

Och ni som jobbade och således också faktiskt, om än bara "delvis", bär ansvar för misshandeln av J**m*, kanske av nyfikenhet trillar över detta inlägg då ni googlar Marre och hamnade på Flashback. Till er kan jag bara säga Fegisar!

Överlevde gubben?

Edit: Det är INTE jag som är "Polaren Pripps".
__________________
Senast redigerad av Pripps3.5 2023-04-26 kl. 15:00.
Citera
2023-04-26, 15:11
  #13255
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av develi
Du har nog missförstått.

Jag responderar utifrån de stelbenta tema som går på på repeat i tråden.
Det vill säga angående hur Lotta angrips.
Det enda som sker är försök att variera och smyga dom tillbaka i nya former.

Genomskinligt värre med andra ord.
Inte ens liknelser funkar.

Kaka söker maka.

Nej, du repeterar utvalda meningar eller fraser någon annan skrivit för länge sedan. Det är ingen som smyger in något eller något att respondera på annat än dig själv.
Citera
2023-04-26, 15:15
  #13256
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Pripps3.5
Överlevde gubben?


Ja. Men flyttades.
Det daltas ännu med Martin, brevar med folk som suttit med han sen jag muckade. Varför får han ens sitta med i terapigrupper för folk som på riktigt lider och vill förändras, som hatar sitt upprepade beteende av våld i nära relationer och sökt KBT grupp, där "dödar han tid" och mest sitter och pratar om annat och släpper rekordmånga pruttar under 45 min.

Killen är ett sånt as så du förstår inte.
Citera
2023-04-26, 15:18
  #13257
Medlem
Har som sagt skrivit här för längesen men kan inte låta bli.

Återinför lobotomering. Denna satan först på tur. Sen får han ut och sopa gatorna fina inför vårens antågande.
Citera
2023-04-26, 15:20
  #13258
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av Skogsstyrelsen
Ja. Men flyttades.
Det daltas ännu med Martin, brevar med folk som suttit med han sen jag muckade. Varför får han ens sitta med i terapigrupper för folk som på riktigt lider och vill förändras, som hatar sitt upprepade beteende av våld i nära relationer och sökt KBT grupp, där "dödar han tid" och mest sitter och pratar om annat och släpper rekordmånga pruttar under 45 min.

Killen är ett sånt as så du förstår inte.

Jodå, jag är en av de som förstår. Han borde hållas isolerad!
Tack för info. Finns en del här som tycker att Lotta fick skylla sig själv, vad säger du om det, du som "känner" honom?
Citera
2023-04-26, 15:25
  #13259
Medlem
develis avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kvadratiskcirkel
Nej, du repeterar utvalda meningar eller fraser någon annan skrivit för länge sedan. Det är ingen som smyger in något eller något att respondera på annat än dig själv.
Det är inte länge sen. Det återkommer konstant. Påminner mer om virus som försöker utveckla nya livsformer.
Dock misslyckat.

Att du som nyanländ i april inte ser det kan jag ha överseende med. 🤗

Ta upp nåt visst tema du vill diskutera ska jag gärna guida dig bland stereotypa och rigida mönster.

Kostnadsfråga sjukskrivning? Muckarfester? WT? Lårhöga stövlar? Framgrävt material ur obduktionsmaterial om "sillisar"?Socioekonomisk perspektiv? Kaka söker maka? Kåkfarargroupie?
Skyll-dig-själv-perspektivet går som en röd tråd.
Citera
2023-04-26, 15:27
  #13260
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av Skogsstyrelsen
Mm, också märkligt att folk som aldrig ens sett eller hängt me Marre yttrar sig. Alla vi som känner honom vet att man aktar sig. För fan som jag skrev. När jag klev in så blir man ju briefad av vakterna om vem som e vem oftast. Marre var till ALLA (även gänginvolverade blattar) rakt av "N-app" betyder väl Not Approach eller Non Approach och är väl plitord för grymt labila "kunder".

Jag är vit blond, "arisk" och således väldigt lätt för vakterna att bli "tjenis" med. Plitarna sa att dom sällan har problem att bli "kompis" me svenskar utan det är testosteronstinna marockaner och hazarer ("afghaner") som känner dom måste inleda dispyt jämt och ständigt. Samma är det med Marre. Gick man för nära, tittade "för länge" (glo för honom rörde sig om 3 sekunder, kanske 4 en dag med bättre humör) eller gudbevaremejväl avbröt psykfallet. Då kunde du räkna med att han ruvade på hämnd. Det kunde gå en vecka, du har garanterat hunnit GLÖMMA att han ens röt till men han har väntat in rätt tillfälle så han kan arbeta ostört för han som alla andra har ju benkoll varenda kameravinkel når 👍

Kan berätta nåt som vi väntade oss stå i tidningen men som tystades ned duktigt för plitstyrkan failade så satans jävlaaaaaaaaaa obegripligt hårt pga både brist i kommunikation men framförallt BOLLAR!
Dom var helt enkelt för rädda att gå emot Marre. En finsk gubbe från Piteå som inte var bästa vän med vare sig svenska språket eller vart folks generella gränssättning går, råkade nog missa frånvaron av stubin och det tydliga ständiga raseriet närvarande i hans hela ansikte och blick.. typ konstant. Gubben hade inte många gaddar kvar i truten redan som det var innan deras intima möte och hade med all garanti inte en enda kvar efteråt. Efter han matat kanske 5-7 slag med ett skrik mellan varje så blev det tyst, det här märks då gubben liksom segnar ihop och liksom faller kraftlös bakåt i massagefotöljen.

En frisk människa hade här slutat att slå, men vad säger han för nåt riktigt iskallt då? Alltså vänder sig bak mot oss som står och ropar "sluta!!! Och" PLIT!!!!" men helt ärligt inte vågar gå fram. (jag puttefjutt rånare, han iskall mördare [vapen: sina fucking händer].)
Han säger nåt som hade kunnat passa, som perfekt replik av typ Negan i Walking Dead.
"jag ska bara slå pisset ur lilla musen" och säger MJAAAAUUU medans han matar slag i gubbens revben som vi 2-3 meter bakom hör krasar och själv är ju gubbfan typ livlös.

Plitarna stod BAKOM oss och väntade in förstärkning och torkade sig under näsan med deras utbildning och medans vi agerar publik åt Sveriges Bronson som går lös på en gubbe som tagit sista fun light saften och glömt ställa fram ny. Råkat ta av Marres sköljmedel (gubben var ffs alkoholdement typ så wgaf!?) sjungit nån finsk zigenarvisa gång på gång under promenix på yarden, och blivit tillsagd, men mest troligt pga demens glömt och fortsatt efter några steg likt förbannat va. Skällt på honom att han "luktar parkis" osv tillmälen, gissar han var inkontinent då det ofta var en mörk droppe/fläck fram i skrevet på gubben. Sa "läcker de bak också?" och annat förnedrande man inte gör mot en fucking gammal gubbe fast han va fett ofräsch.

Detta påtalades till personaaaal, asså hur Marre störde sig på gubben, nada hände för han hade ju "inte bett om det". Så när det veckor efteråt mycket riktigt hände så stod dom med brallorna nere och typ nada hände.

Marre satt givetvis i isol tills han lugnade ner sig men mest för dom inte ville åka på samma behandling och i min värld helt seriöst nog kanske allra mest pga han själv sa "Sätt mig 14 dar på isolen så Jag slipper den här jävla fårskaran låt mig förfan ba va ifreeeeeeed!!!!" men ville dom gå till rätten med detta och kanske i media få skämmas att den kända mördaren av Lotta har fått agera ut sina behov av våld på en oskyldig gubbe (dom varnats för 2 gånger mest troligt låg illa till, och borde flyttas till äldreboende istället på en såkallad "vårdvistelse".)

Detta läser du inte om någonstans utan just nu eller den dagen Dialogiskt bjuder in mig för en lifestory 👍

Avslutar med att säga jag skäms att jag inte vågade gå emellan men det säger nog en del när inte ens plitarna gör och dessutom säkert fler än en gång failat miserabelt angående denna man. Vi frågade nämligen oss sinsemellan på anstalten "varför var dom så angelägna att varna alla att inte" approacha" Marre?". Kalla mig gärna feg för det var jag, och fler därtill. Något vi också ventilerade för alla skämdes _Varför Gjorde Ingen Nånting?_

---> men när man vet vad dom där händerna gjort och dom ögonen vittnar om att han INTE ÅNGRAR ens det minsta lilla. Detta är dock inget han sagt så det är bara något jag antar då vi satt i samma samtalsgrupp i typ 1 år och 9 månader och han verkade mest bara sakna att gå på fotbollsmatcher, grilla kött och dricka öl. Han pratade hyfsat flitigt om "Polaren Pripps" för att inte outa hans delningar på möten heeelt och hållet. Inte för att ha förtjänar respekt eller integritet men tycker principen är viktig - - - - Marre själv kan och kommer brinna i helvetet för allt han gjort.

Jävlar, jag fastnade! Avslutningsvis då.. Men få människor i livet har skrämt mig, om ens någon, men han har. Jag hoppas och ber att han aldrig kommer ut igen. Om han får det, så isåfall LOBOTOMERAD.

Och ni som jobbade och således också faktiskt, om än bara "delvis", bär ansvar för misshandeln av J**m*, kanske av nyfikenhet trillar över detta inlägg då ni googlar Marre och hamnade på Flashback. Till er kan jag bara säga Fegisar!
Du beskriver "Marre" så som jag misstänker att han är.
Det går inte att "bota".
Dödsstraff vore det bästa i fall som detta.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in