Citat:
Ursprungligen postat av
PussiKatt
Har du några växter den kan ha tuggat på? Testa att ringa FirstVet eller annan app-veterinär. Har själv väldigt bra erfarenhet av det!
Jag har en orkidé i fönstret i TV-rummet men annars har jag bara plastblommor hemma. Ska testa FirstVet, tack för tipset!
Citat:
Ursprungligen postat av
vadsadusadu
Vart bor du? Kanske nån kan tipsa om nån jour-öppen veterinär de själva använder.
Bor i Motala.
Citat:
Ursprungligen postat av
Jagmigochjag
Det ska nog vara lugnt sålänge hon inte kräks blod eller inte kan dricka vatten utan att kräkas igen . Kan ju vara mask om hon är utekatt? Eller ätit nått konstigt . Du kan fasta henne några timmar och efter det ge mat men i små portioner. ( går bra att fasta upp till 12 timmar ) se till så hon får i sig vatten. Är inte veterinär eller nått men har djur själv och det är min erfarenhet. Hoppas det går bra .
Hon är innekatt. Hon har inte kräkts upp blod, bara något gult. Hon har spytt upp mat ett par gånger sen jag tog in henne men då berodde det på att hon åt för mycket och/eller för fort. Sen dess har jag varit noga med att inte ge henne för mycket våtfoder.
Citat:
Ursprungligen postat av
MrMadoff
Ta det lugnt med Feliwayen
Okej.