Citat:
Ursprungligen postat av
halaltarzan
Har jobbat 8 år i kroginsläppet i Stockholms city. Var har du själv jobbat?
Lika bra att fråga så man inte slösar tid på någon tomte som tränat lite judo som barn och sen bara tittat på Tunnelbanan på burken.
Jag har jobbat på diverse sjukhus som läkare. Jobbar för tillfället i Norge som läkare. Rätt så trött på att behandla patienter där övervåld utövats.
Tycker du själv att det behövs att man tar i med benen mot en yta så man får maximal hävstångseffekt samtidigt som din kollega trycker på åt andra hållet?
Har förövrigt aldrig tränat judo.
Sen måste jag säga att jag har betydligt mycket större respekt för de väktare som jobbar i tunnelbanan än för de vakter som jobbar utanför krogen. Många av er är riktiga kräk och får njutning i att ge er på helt oskyldigt folk för att ni har små penisar och måste kompensera. Östermalmsbrats är väl det trevligaste på buffén att ge sig på? Gärna går ni 3 mot 1 för att ni är för fega.
Dessa två idioter som tråden b la handlar om är nog typiska "èntrevärdar/vakter" som passar in i sthlms krogvärld. Samma dynga som er dvs.