Citat:
Ursprungligen postat av
60minuter
Dumpens gäddor är skapade.Dessa är vuxna män som aldrig specifikt skulle söka efter ” barn” De vill ha en vuxen relation men kan inte hitta en och är ensamma, desperata och deprimerade på grund av ständigt avslag från kvinnor.
Helt plötsligt i ett chattrum för vuxna träffar de en kvinna som är öppen för tillfällig sex eller ett förhållande och har riktigt, riktigt bra konversationsförmåga och ber dem att komma över och umgås. Men det finns ett problem. De är minderåriga.
Detta händer aldrig under realistiska förhållanden.
Har det hänt i verkligheten? Ja. Och många har vunnit på lotteriet. Men det är extremt långt ifrån normen.
Den senaste gäddan säger ju att han har varit i flera "pedofilgrupper" för det var ju så oerhört trist i 50+gruppen.
Många av de andra gäddorna har också varit såna grupper och letat och hittat Dumpens barnkonton och en del av dem är dömda för sexuella övergrepp mot barn.
Men det förvånar mig inte att du uppfattar barnkontona som att de har bra konversationsförmåga. Det hela spelar i verkligheten ut sig på en väldigt enkel språklig nivå. Från både gäddorna och barnkontona. Närmast stiliserats från ens normal tankegång och absolut inget som tyder på att de skulle vara vuxna.